Site Telif Hakları :

 • Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesinin isim hakları  içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

Site Sözleşmesi ve Sözleşmenin Onaylanması :

 • Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi üyesi olmak istiyorsanız, önce kayıt formunu doldurmanız ve üyelik sözleşmesi hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz gereklidir. Kararınıza göre kayıt formunun altında bulunan (Üye Ol) veya (Vazgeç) butonunu tıklayınız.
 • Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi üyesi kendisinin belirleyeceği bir “kullanıcı adı” ve “şifre”ye sahip olur.
 • “Kullanıcı adı” üyeye özeldir ve aynı “kullanıcı adı” iki farklı üyeye verilmez.
 • “Şifre” sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır. Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.
 • Üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler başka üyelere gizlilik ayarları ölçüsünde açılabilir.
 • Kullanıcının Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kullanıcı adını ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem üye girişi yapmak şeklinde tanımlanır.

Site Yararlanma Koşulları ve Çekinceler :

 • Bu sayfalardan yorumcu, okuyucu olarak veya her ne suretle olsun yararlanan tüm kullanıcılarımız, bu sayfalarda yer alan tüm yükümlülük, talep, telif kuralları ve yararlanma koşullarını kabul ettikleri ve bunlara aykırı davranışlarının hukuki ve cezai sorumluluklarını gerektireceğini anladıklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 • Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi siteye üye seçiminde tek taraflı insiyatife sahiptir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Siteye üyeliği ücretli değildir ve dolayısıyla “site üyeliği” üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, tüketicinin korunması hakkında kanuna tabi değildir.
 • Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Üyeler, site yönetiminin yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebileceğini veya yayından kaldırabileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 • Üyeler, kanunlara göre postalanması yasak olan bilgileri postalamamayı ve zincir posta (chain mail), yazılım virüsü (vb.) gibi gönderilme yetkisi olmayan postaları dağıtmamayı, başkalarına ait olan kişisel bilgileri kayıt etmemeyi, kötüye kullanmamayı, “kullanıcı” adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu, üyeliğini tek taraflı olarak iptal ettirse bile, bu iptal işleminden önce, üyeliği sırasında gerçekleştirdiği icraatlardan sorumlu olacağını, tüm bu maddeleri daha sonra hiçbir itiraza mahal vermeyecek şekilde okuduğunu, kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 • Sitenin faaliyet ve hizmetleri ticari bir gaye taşımamaktadır ve site tüm bu faaliyetleri (ücretsiz email, forum, yazışma grubu, bülten, arama motoru) ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.
 • Sitenin kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajların Alan, Forum, Site Yöneticileri veya Koordinatörler tarafından ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinebileceğini, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibininin siteye, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımlarının sınırlanabileceğini veya tamamen kaldırabilieceğini üyeler kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 • Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.

Tüm İnternet Forumlarına Özgü Genel Etik Kuralları:

 • Mesajlarınızın konu bölümlerini ayrıntılı yazarak tüm okuyucular için forumu ve mesajınızı daha anlaşılır kılınız.
 • Çok kısa ya da anlamsız mesaj göndermeyiniz. Mesajlarınızın anlaşılabilir olması için ifade bütünlüğü, noktalama işaretleri ve gramer kurallarına dikkat ediniz. Unutmayınız bir mesajın değeri okuyucularının anladığı kadardır!
 • Duygu ve ifadelerinizi daha iyi anlatabilmek için SMILEY olarak adlandırılan simgeleri kullanınız.
 • Mesajlarınızı internette bağırmak ve saygısızlık ifade olarak görülen ve okunabilirliği azaltan BU ŞEKİLDE TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE yazmayınız.
 • Mesajlarında renklendirme, kalın yazmaitalik yazmaaltı çizili yazma, farklı yazı tipi ve boyutu kullanma gibi özellikleri makul ölçülerde ve sadece vurgu gerektiren yerler için kullanınız, mesajınızın tamamında veya büyük kısmında kullanmayınız.
 • İnternet forumlarında bir sorunun yanıt alabilme olasılığı soruyu soranın sorusunda gösterdiği gayretle DOĞRU orantılı, yanıt verenden yanıt için beklediği gereken çaba ile ise TERS orantılıdır! Soru soranın hiçbir gayret içinde olmadan özensiz bir kaç cümle ile sorduğu soru, yanıt verenin dakikalarını ayırıp ayrıntılı yanıt vermesini gerektiriyorsa sorunun yanıt alma olasılığı yok denecek kadar azdır.
 • Foruma bir soru yöneltiyorsanız, lütfen kendinizin bildiğiniz konularda (bu ya da başka forumlarda) kaç kişiye yardımcı olduğunuzu göz önüne alınız. Tek taraflı bir bilgi akışı her forumun ruhuna aykırı olduğundan, internetteki tüm forumların temeli KARŞILIKLI yardımlaşmadır. Diğer forum üyelerinin sorularını yanıtlamak veya bildiğiniz konularda yazışmalara katılmak, siz diğer üyelerin görüşlerine müracaat ettiğinizde sizin yanıt alma şansınızı da arttıracaktır.
 • İnternet forumlarında üyenin kendisini tanıtırken kullandığı üye isimleri (nick name) ve hatta bazı durumlarda profil bilgileri resmi bir nitelik taşımaz ve kişinin gerçek kimliği, mesleği, bulunduğu yer hakkında doğru bilgi vermeyebilir. Bu bilgiler siteye internet üzerinden anonim olarak kayıt yapan bir kişinin kendi bildirimden ibaret olup, pek çok durumda site yönetimleri tarafından doğrulanmayan/doğrulamayacak ciddiliği ve bağlayıcılığı bulunmayan beyanlardan ibarettir. Hiçbir internet platformunda bir üyenin rumuzu/üye ismi, profil bilgileri vs. internet dışı resmi kaynaklardan teyid edilmeden doğru kabul edilmemelidir.

Aktürk Rapsodi Evleri Internet Sitesi Forum Kuralları:

 • Foruma gönderilecek mesajlar yukarıda belirtilen “internet forumlarına özgü genel etik kurallarına” uygun olmalıdır.
 • Forumlara politik veya dini konularla doğrudan ya da dolaylı olarak ilgili mesaj gönderilemez.
 • Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.
 • Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve Forum Yöneticileriyle İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.
 • Diğer site üyeleri veya site yönetimi tarafından nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar foruma gönderilemez. Mesajlar düzgün bir Türkçe’yle ve “Chat Dili” kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif, hukuki, gerekçeli ve özenli olmalıdır.
 • Mesajlarda bir olay anlatıyorsa, olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimlerini gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.

Son Hükümler :

 • Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK vs.) uygulanacaktır.
 • İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 • Kullanıcı kayıt formunu doldurup formun altında bulunan “kabul ediyorum” butonunu tıkladığında bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.